خرید پنجره upvc | پنجره upvc ارزان قیمت | upvc چیست؟
02
مارس

انواع پروفیل‌های UPVC

انواع پروفیل‌های UPVC

برای تمام کسانی که در کار ساخت و ساز ساختمان می‌‌باشند و در این زمنیه فعالیت دارند، با پنجره‌های UPVC به خوبی آشنا می‌باشند و آنرا می‌شناسند. در این زمینه بسیاری از مالکان ساختمان‌ها، پیمانکاران و حتی اکثر کسانی که ساختمان سازی می‌کنند رو به استفاده از این پروفیل‌ها آورده‌اند.

با وجود اینکه این پروفیل‌ها بسیار معروف و محبوب می‌باشند، اما با این حال بسیاری از افراد هستند که در مورد انواع این پرووفیل‌ها چیزی نمیداند و اطلاعات دقیق و خوبی از آنها ندارند. به همین علت نیز ما در این مطلب به معرفی این پروفیل خواهیم پرداخت. با آشنا شدن با انواع پروفیل‌های UPVC شما می‌توانید برای استفاده از این پنجره‌ها در مکان‌های مختلف از پروفیل‌های متناسب با آن مکان را انتخاب و از آنها استفاده نمایید.

پروفیل سش و یا بازشو | انواع پروفیل UPVC | پنجره UPVC

آدرس کارخانه :  گرمدره ، کیلومتر 26 ، جاده مخصوص ، جنب کوچه مهر آذر ، پلاک 256

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

انواع پروفیل‌های UPVC

کلمه پروفیل که در زبان فارسی وارد شده و از آن بسیار استفاده می‌شود، در حقیقت یک واژه انگلیسی می‌باشد که به معنای مقطع می‌باشد. این کلمه در رشته‌های مختلف مانند عمران و ساختمان سازی و حتی در ساخت ماشین نیز برای برخی قطعات مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این وجود، پروفیل UPVC که مورد استفاده قرار می‌گیرند اکثر در موارد ساختمانی و ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرند و به این منظور بیشتر با آنها آشنا هستیم.

در این بین انواع پروفیل‌های UPVC بسته به نیازی که داریم در انواع مختلفی تولید می‌شوند که می‌توان در هر مکانی از آنها استفاده نمایید. در نتیجه پروفیل‌ها کاربرد و استفاده‌های مختلفی دارند. بنابراین، برای آنکه بتوانید از پروفیل مناسبی در کارتان استفاده نمایید باید با انواع این پروفیل‌ها  و همچنین کارایی آنها آشنایی لازم را داشته باشید. از جمله استفاده‌هایی که این پروفیل‌ها دارند استفاده آنها در ساخت انواع پروفیل‌های درب و پنجره در صنعت ساختمان سازی می‌باشد. در نتیجه برای آنکه بتوانید استفاده درست و قابل قبولی از این پروفیل‌ها داشته باشید می‌بایست با این پروفیل‌ها آشنایی لازم و کافی را داشته باشید.

پروفیل‌های UPVC به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. در زیر ما انواع پروفیل‌های UPVC را برای شما معرفی خواهیم کرد:

پروفیل فریم

از جمله پروفیل‌هایی که در اکثر درب و پنجره‌های UPVC مورد استفاده قرار می‌گیرند، پروفیل فریم می‌باشد. از این پروفیل اغلب برای قاب دور درب و پنجره‌های UPVC استفاده می‌کنند. و به همین علت است که این نوع پروفیل یکی از پرکاربرد ترین و همچنین رایج ترین پروفیلی می‌باشند که در این صنعت از آنها استفاده می‌نمایند. پس در تمامی درب و پنجره‌های UPVC می‌توان این نوع پروفیل را پیدا کنیم.

امروزه این نوع پروفیل‌ها را با اندازه‌ها و ابعاد شش و هفت سانتی‌متری در بازار نیز یافت می‌شوند. پروفیل‌های فریمی که تولید می‌شوند علاوه بر اینکه به  لحاظ اندازه و ابعاد با یکدیگر تفاوت دارند بلکه در نوع کارایی هم که دارند با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. بر اساس نوع عملکردی که این پروفیل‌های فریم دارند می‌توان آنها را به انواع مختلفی تقسیم بندی نمود که از جمله آنها به عملکرد کشویی و بازسازی و نوسازی اشاره نمود.

پروفیل فریم | انواع پروفیل UPVC | خرید پنجره UPVC

آدرس کارخانه :  گرمدره ، کیلومتر 26 ، جاده مخصوص ، جنب کوچه مهر آذر ، پلاک 256

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

پروفیل میانی یا مولیون

نوع دیگری از پروفیل UPVC که می‌توانیم به آن اشاره کنیم پروفیل میانی و یا پروفیل مولیون می‌باشد. از نوع پروفیل نیز در ساخت انواع درب و پنجره‌های UPVC بسیار استفاده می‌شود. این پروفیل نیز در دو نوع و سری 60 و 70 در کارخانه‌های تولید پروفیل، تولید می‌شوند و به بازار عرضه می‌شوند. منظور از سری 60 و 70 در تولید این پروفیل‌ها اندازه کف این پروفیل‌ها می‌باشد، به این معنا که پروفیل‌های سری 60 اندازه کفی آنها 60 میلی‌متر یا 6 سانتی‌متر می‌باشد، به همین صورت پروفیل سری 70 نیز به این منظور می‌باشد که اندازه کف پروفیل 70 میلی‌متر و یا 7 سانتی‌متر می‌باشد.

پروفیل‌های میانی همین تولیدات داخلی دارد و هم به صورت وارداتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در انواع پروفیل‌های درب و پنجره‌ای که تولید می‌شوند از پروفیل‌های میانی سری 60 استفاده می‌نمایند. اما این مورد در پنجره‌های سه جدار فرق می‌کند و از پروفیل‌های میانی سری 70 استفاده می‌نمایند. از این نوع پروفیل در درب و پنجره‌های UPVC به دو صورت ثابت و متحرک و با کاربرد‌های مختلف مورد استفاد قرار می‌گیرند. از پروفیل‌های میانی ثابت در تولید درب و پنجره‌های عادی استفاده می‌شود. در حالی که از پروفیل‌های میانی متحرک در ساخت درب و پنجره‌هایی که به شکل کامل باز و بسته می‌شوند استفاده می‌نمایند. که از جمله معروف ترین پنجره‌ها می‌توان به پنجره فرانسوی اشاره کرد.

پروفیل میانی یا مولیون | انواع پروفیل UPVC | خرید پنجره UPVC

انواع پروفیل‌های UPVC

آدرس کارخانه :  گرمدره ، کیلومتر 26 ، جاده مخصوص ، جنب کوچه مهر آذر ، پلاک 256

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

از دیگر انواع پروفیل‌های میانی می‌توان به پنجره‌های کتیبه کشویی اشاره نمود. به علت شکل ظاهری متفاوتی که این پروفیل‌های میانی دارند، از آنها به عنوان نوع دیگری از پروفیل‌های میانی نیز یاد می‌کنند، که از آنها بیشتر به عنوان تقسیم کننده پنجره‌های کشویی نیز اسم می‌برند. نوع دیگری نیز از این پروفیل‌های میانی و یا مولیونی وجود دارد، که از آنها تحت عنوان مولیون و یا میانی متحرک یاد می‌کنند. این ونوع پروفیل به لنگه‌ای از درب و پنجره که قبل باز شدن را دارد متصل می‌گردد و همراه آن باز و بسته می‌شود. معمولا از این نوع پروفیل در درب و پنجره‌های فرانسوی استفاده می‌نمایند که در این مدل هردو لنگه درب و پنجره باز و بسته می‌شوند.

پروفیل سش و یا بازشو

نوع دیگری از پروفیل‌های UPVC که وجود دارند می‌توان به مدل سش و یا بازشو اشاره نمود. این نوع از پروفیل‌های UPVC اغلب در پنجره‌های با قابلیت بازشو مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پروفیل به شکل استاندارد که S انگلیسی می‌باشد ساخته می‌شوند. این نوع پروفیل را به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌نمایند. که از جمله معروف‌ترین آنها می‌توان به پروفیل‌های بازشو درب و بازشوهای پنجره و همچنی به پروفیل بازشو کشویی درب  و پنجره اشاره نمود.

پروفیل سش و یا بازشو | انواع پروفیل UPVC | خرید پنجره UPVC

انواع پروفیل‌های UPVC

آدرس کارخانه :  گرمدره ، کیلومتر 26 ، جاده مخصوص ، جنب کوچه مهر آذر ، پلاک 256

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

پروفیل بازشو کشویی خب همانطور که از اسمش نیز مشخص می‌باشد در درب و پنجره‌های کشویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در پروفیل‌های بازشو درب، که همانطور که مشخص است باید در انواع درب مورد استفاده قرار گیرد، و علت آن هم تفاوت در ابعاد و اندازه‌های درب و پنجره می‌باشد. که در این صورت این پروفیل قابل استفاده در درب‌های UPVC دوجدار می‌باشد. که در نتیجه حرف‌های که گفته شد می‌توان فهمید که ارتفاع این پروفیل‌ها برای استفاده در درب ارتفاع زیادی دارند. در نهایت به نوع سوم پروفیل‌های UPVC میرسیم، که از جمله رایج ترین پروفیل‌هایی می‌باشد که در درب و پنجره‌های UPVC مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پروفیل پنل

نوع دیگر پروفیل پنجره‌های UPVC، پروفیل‌های پنل می‌باشد. این نوع از پروفیل‌ها اغلب ارتفاع داخلی  و خارجی آنها 100 میلی متر میباشد. و نیز عرض آنها به 20 میلی متر میرسد، از این پروفیل برای پوشاندن درب و پنجره‌های UPVC  استفاده می‌‌نمایند.

پروفیل پنل | انواع پروفیل UPVC | خرید پنجره UPVC

آدرس کارخانه :  گرمدره ، کیلومتر 26 ، جاده مخصوص ، جنب کوچه مهر آذر ، پلاک 256

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

پروفیل زهواره

این نوع پروفیل‌ها همانطور که از اسمشان نیز مشخص است، همانند یک زه برای درب و پنجره‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به این جهت، از این نوع پروفیل‌ها معمولا برای نگهداشتن شیشه‌های 4 میلی‌متری در پنجره‌های تک جداره استفاده می‌نمایند. که باید به این نکته نیز اشاره نماییم که از این نوع پروفیل در پنجره‌های تک و دوجداره استفاده می‌نمایند.

پروفیل زهواره‌ای | انواع پروفیل UPVC | خرید پنجره UPVC

انواع پروفیل‌های UPVC

آدرس کارخانه :  گرمدره ، کیلومتر 26 ، جاده مخصوص ، جنب کوچه مهر آذر ، پلاک 256

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

با این حال باید به این نکته اشاره نمود که بین این دو نوع پروفیل تفاوتی وجود ندارد و کارایی آنها مشابه یکدیگر می‌باشد. نوع دیگری از پرووفیل‌های زهواره‌ای پروفیل‌های دکوراتیوه می‌باشند. که این نوع پروفیل نیز برای ثابت نگهداشتن شیشه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. که قابل ذکر است، از نوع پروفیل اغلب برای نگه داشتن شیشه‌های 20 میلی متری در پنجره‌های دوجداره استفاده می‌نمایند.

پروفیل لوله و پروفیل اتصالات لوله

نوع دیگری از پروفیل‌های UPVC می‌توان به پروفیل‌های لوله اشاره نمود. این پروفیل‌ها معمولا دارای دیواره داخلی و خارجی به ابعاد 56 میلی متر می‌باشد. که با این مشخصات می‌توان گفت که از این پروفیل بیشتر در پنجره‌های زاویه دار استفاده می‌نمانید.

پروفیل لوله‌ای | پروفیل لوله و پروفیل اتصالات لوله | انواع پروفیل UPVC | خرید پنجره UPVC

انواع پروفیل‌های UPVC

آدرس کارخانه :  گرمدره ، کیلومتر 26 ، جاده مخصوص ، جنب کوچه مهر آذر ، پلاک 256

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

ما را در شبکه های اجتماعی همراهی کنید

اینستاگرام / آپارات

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]