خرید شیشه دو جداره | خرید شیشه | انواع شیشه و کاربرد آنها
10
مارس

تفاوت شیشه دو جداره و سه جداره

تفاوت شیشه دو جداره و سه جداره

شیشه دوجداره و سه جداره

امروز در ساختمان‌های مختلف با کاربری‌های متنوع استفاده از انواع شیشه‌های دو جداره و سه جداره بسیار رواج پیدا کرده است. در بسیاری از بازسازی‌های ساختمانی که انجام می‌پذیرد مالکین و ساکنینی که در ساختمان می‌باشند تصمیم به استفاده از این گونه شیشه‌ها و پنجره‌ها می‌گیرند، در بسیاری از موارد مهندسین و پیمانکاران ساختمانی نیز در ساختمان‌ها و واحد‌هایی که احداث می‌نمایند از اینگونه پنجره‌های دو جداره و سه جداره استفاده می‌نمایند. برای تولید نمودن این شیشه‌های چند جداره اغلب از شیشه‌ی فلوت استفاده می‌نمایند. با توجه به روش ساخت این شیشه‌ها می‌توان گفت که این شیشه‌ها چند جداره از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشد و بسیار مناسب می‌باشند.

استفاده نمودن از شیشه‌های چند جداره علاوه بر اینکه مزیت‌های بسیار زیادی دارد، معایبی نیز در کنار این معایب دارد. که در ادامه این مطلب به برخی از این مزایا و معایب که اینگونه شیشه‌ها را از شیشه‌های عادی متمایز می‌نماید خواهیم پرداخت و آنها را شرح می‌دهیم.

اولین و در عین حال یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیتی که این شیشه‌های دو و سه جداره دارند، عایق بودن این شیشه‌ها می‌باشد. این گونه شیشه‌های چند جداره عایق‌های بسیار مناسب و عالی در مقابل سرما و گرما و حتی صوت می‌باشند.

این شیشه‌ها از طرفی می‌توانند محیط داخلی منزل را از محیط بیرون تفکیک نمایند و محیطی آرام و دلنشین را برای ساکنین فراهم نمایند، از طرفی نیز این شیشه‌ها از هدر رفتن بخش بسیار زیادی از انرژی جلوگیری می‌نمایند و می‌توانند در مصرف انرژی منزل بسیار کمک کنند و صرفه در مصرف انرژی صورت پذیرد.

شیشه دو جداره | شیشه سه جداره | شرکت دکورآتی

تفاوت شیشه دو جداره و سه جداره

آدرس دفتر: ستارخان. بعد از بازارچه. کوچه نیلوفر‌. پ ۳. واحد۱۱

تلفن دفتر:02144282174 – 026

با کیفیت و زیبا بودن

از دیگر مزیت‌هایی که این شیشه‌های چند جداره در مقابل شیشه‌های عادی دارند این است که این شیشه‌ها از مقاومت بسیار خوبی برخوردار می‌باشند نسبت به شیشه‌های عادی. این شیشه‌ها از مقاومت و دوام خاصی برخوردار می‌باشند و حتی این شیشه‌ها نمای خاص و زیبایی نیز به ساختمان شما می‌دهند. در نتیجه این شیشه‌ها در نمای ساختمان نیز تاثیر بسیاری دارند.

با توجه به مزایایی که گفته شد و زیبایی که این شیشه‌ها دارند باعث شده تا این نوع شیشه‌ها با گذشت زمان از محبوبیت خاصی بهره‌مند شوند و تقاضا برای آنها بالا رود. با وجود اینکه این نوع شیشه‌ها مدت زمان نسبتا زیادی است که در ایران آماده و استفاده از آنها  بسیار زیاد شده است، اما باز هم دیده می‌شود که کسانی هستند که تفاوت میان شیشه‌های دو جداره و سه جداره را نمی‌دانند و در این باره اطلاعات چندانی ندارند.

به همین علت است که برخی افراد در هنگام خرید شیشه‌های دو جداره و سه جداره دچار مشکل می‌شوند و نمی‌دانند که هباید کدام نوع از این شیشه‌ها را انتخاب نمایند. برای انتخاب نمودن بهتر شیشه‌های دوجداره و سه ‌جداره بهتر است که درباره این گونه شیشه‌های یک آشنایی کلی داشته باشید و سپس برای خرید این گونه شیشه‌ها اقدام نمایید. شما تنها در این صورت می‌توانید خریدی مناسب و خوب داشته باشید و از ین خرید راضی باشید.

شیشه‌های دوجداره

شیشه‌های دو جداره را می‌توان یکی از مهمترین و پر کاربردترین نوع شیشه‌های چند جداره دانست. شیشه‌های دوجداره همانطور که از نامشان نیز مشخص است از دوجدار شیشه تشکیل شده‌اند. به عبارت دیگر این شیشه‌ها دارای دو پنل و ورق شیشه‌ای می‌باشند.

این ورقه شیشه‌ای یا دو پنل شیشه‌ای با فاصله‌ای بسیار اندک از یکدیگر قرار می‌گیرند و سپس در بین این دو شیشه گازی مانند گاز آرگون تزریق می‌نمایند. این نوع شیشه‌های دوجداره از عایق بندی بسیار مناسبی برخوردار می‌‌باشند و در این نوع شیشه‌های چند جداره و نسبت به مزایای بسیار زیادی که دارند از قیمت بسیار مناسبی نیز برخودار می‌باشند.

پنجره دو جداره | پنجره سه جداره | شرکت دکورآتی

آدرس دفتر: ستارخان. بعد از بازارچه. کوچه نیلوفر‌. پ ۳. واحد۱۱

تلفن دفتر:02144282174 – 026