• کارخانه:  44282174
  • ساعات کاری: 08:00-17:00

توری پنجره دوجداره | توری پنجره | توری UPVC

  • خانه
  • /
  • توری پنجره دوجداره | توری پنجره | توری UPVC
توری پنجره دوجداره | توری پنجره | توری UPVC

توری پنجره در اصل برای جلوگیری از وارد شدن حشرات و تا حدودی گرد و غبار روی درب و پنجره‌ها نصب می‌شود. توری‌های پنجره به توری پشه‌بند هم معروف‌اند.

با وجود اینکه اینگونه توری‌ها در همه جای دنیا برای کاربردهای متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند،‌ اما کاربرد اصلی آن‌ها جلوگیری از وارد شدن حشرات به فضای داخل خانه یا محل کار می‌باشند. با نزدیک شدن به اواخر بهار و فصل تابستان و در نتیحه آن گرم شدن هوا، ضرورت استفاده از توری برای پنجره‌ها بیشتر از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

هر چه هوا گرم‌تر شود، بر تعداد حشرات نیز افزوده خواهد شد و احتمال وارد شدن آن‌ها به محیط خانه و یا محل کار نیز بیشتر می‌شود. تنها همین مورد کافی می‌باشد، تا برای نصب کردن و یا تعویض توری پنجره‌ها یا درب‌های محل زندگی یا کار خود برنامه‌ریزی نمایید. البته در صورتی که از پنجره دوجداره استفاده می‌نمایید باید توری پنجره دوجداره را تهیه نمایید.

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

آدرس دفتر مرکزی: شهرک غرب ، میدان صنعت ، مجتمع تجاری پلاتین ، طبقه چهارم ، پلاک 435

توری‌های پنجره بسته به نوع پنجره و قاب آن، مدل‌های متفاوتی دارند. توری‌ها در نوع  ثابت و متحرک می‌باشند. به این معنی است که می‌توانید طوری آن‌ها را انتخاب و نصب کنید که قابلیت باز و بسته شدن داشته باشند یا نداشته باشند.

قطعا توری‌های که بر روی  درب‌ها نصب می‌شوند باید قابلیت باز و بسته شدن داشته باشند. اما توری‌‌های مورد استفده در پنجره‌ها بسته به سلیقه، نظر و کاربری آن برای شما می‌تواند طوری طراحی شوند که ثابت یا متحرک باشند. قاب توری‌های درب و پنجره نیز انواع مختلفی دارند.

توری پنجره

در حال حاضر از توری‌هایی با قاب آلومینیومی، چوبی، فلزی و همچنین یو پی وی سی ( UPVC ) برای ساخت و نصب روی درب و پنجره‌ها استفاده می‌نمایند. همچنین خود توری‌ها نیز از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند.

اگر می‌خواهید توری را برای درب و پنجره‌های محیط مسکونی نصب نمایید، می‌توانید در بازار توری‌هایی با جنس آلومینیوم، مفتول، الیاف پلی‌استر، نایلون و فایبرگلس پیدا کنید. اما اگر می‌خواهید برای کارخانه و یا کارگاه توری در ابعاد بزرگ تهیه نمایید، اغلب توری‌هایی از جنس فولاد یا ضد زنگ یا آبکاری شده حتما به کارتان می‌آید.

انواع توری پنجره

توری پنجره UPVC

توری‌های UPVC نوعی از توری می‌باشند، که با الیاف فایبرگلاس تولید می‌شوند. برای تولید توری‌های  UPVC، از فناوری‌ها و روش‌های جدید و پیشرفته‌ای برای قرار دادن الیاف فایبرگلاس در کنار یکدیگر استفاده می‌شود. این توری‌ها اغلب برای نصب بر روی پنجره‌های دوجداره UPVC مورد استفاده قرار می‌گیرند، ضد گرد و غبار می‌باشند و مانع از تابش نور خورشید، گردش جریان هوا نمی‌شوند و همچنین دید را محدود نمی‌کنند.

این نوع توری‌ها در قاب‌های از قبل ساخته شده از پروفیل‌های UPVC یا قاب‌های آلومینیومی قرار داده می‌شوند و بر روی درب و پنجره نصب می‌شوند. این توری‌ها در معرض نور مستقیم خورشید مقاوم می‌باشند و اغلب به دلیل تابش مستقیم نور خورشید دچار آسیب دیدگی و یا پوسیدگی نخواهند شد. توری‌های یو پی وی سی دارای مدل‌های مختلفی می‌باشند:

توری پلیسه‌ای

توری‌های پنجره پلیسه‌ای به توری‌های آکاردئونی نیز معروف می‌باشند. طبق سوابق و نظرات، این نوع توری بهترین مدل برای انواع پنجره‌ها می‌باشد. برای جمع کردن و یا بستن توری‌های پلیسه‌ای از فنر و یا لولا استفاده نمی‌کنند و این توری به شکل کرکره باز و بسته می‌شوند. البته قاب این مدل از توری ثابت می‌باشد. توری‌های یو UPVC پلیسه‌ای به دلیل سبک طراحیشان مقاومت بالایی دارند. این توری‌ها به آسانی پاره و یا خراب نمی‌شوند و از هر دو جهت چپ و راست قابل نصب می‌باشند.

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

آدرس دفتر مرکزی: شهرک غرب ، میدان صنعت ، مجتمع تجاری پلاتین ، طبقه چهارم ، پلاک 435

توری مگنتیک(آهنربایی)

توری‌های مگنتیک دقیقا مانند توری‌های پلیسه‌ای می‌باشند، با این تفاوت که توری‌های پلیسه‌ای قابلیت جدا شدن را ندارند، ولی توری‌های مگنتیک به آسانی به شکل جمع شده از قاب پنجره جدا می‌شوند. توری‌های مگنتیک در ابعاد و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند و نصب آن‌ها بسیار راحت می‌باشد. این توری‌ها به علت داشتن قفل مگنتی(آهنربایی) به صورت خودکار بسته می‌شوند و چون استحکام زیادی دارند، به آسانی پاره و یا خراب نمی‌شوند.

توری مگنتیک (آهنربایی)

توری ریلی

توری‌های ریلی برای درب و پنجره‌هایی که خود آن‌ها بصورت ریلی قابل استفاده می‌شوند. قاب توری‌های ریلی بر روی ریل درب و پنجره نصب می‌شوند و حرکت می‌نمایند. توری‌های ریلی نیاز به فضایی خاص و از پیش تعیین شده‌ای روی قاب پنجره دارند. این نوع توری‌ها را می‌توانید از هر دو طرف درب یا پنجره به طرف چپ یا راست باز و بسته می‌شوند.

توری ریلی

توری لولایی

این نوع توری‌ها توسط لولا باز و بسته می‌شوند. این نوع توری پنجره دوجداره همانند پنجره‌های معمولی باز و بسته می‌شوند و نیازمند فضای زیادی برای باز و بسته شدن می‌باشند. این نوع از توری‌ها اغلب عمر زیادی ندارند و خیلی زود لولاهای آن‌ها به تعمیر نیاز پیدا می‌کنند. توری‌های لولایی معمولا برای درب‌ها به کار می‌روند.

توری لولایی

توری ثابت یو پی وی سی

توری‌های ثابت بر روی قابی ثابت قرار می‌گیرند و قابل باز و بسته شدن نیست. این توری‌ها فقط برای تعمیرات یا تعویض شدن قابل باز شدن می‌باشند و این کار حتما باید توسط متخصصین و یا نصاب خود توری انجام شوند. باز و بسته کردن توری‌های ثابت UPVC در خانه توسط افراد غیرمتخصص و بدون تجربه، ممکن است منجربه به هم خوردن تنظیمات و عدم جایگیری صحیح آن می‌شود. اینگونه توری‌ها بهتر است بر روی پنجره‌هایی نصب شوند که فضایی برای حرکت و باز و بسته شدن توری وجود ندارد.

توری پنجره ثابت upvc

توری پنجره خورشیدی

این نوع توری‌ بیش‌تر در مناطق آفتاب‌گیر کاربرد زیادی دارد و از تابش نور شدید و طولانی مدت خورشید به داخل محیط جلوگیری می‌نماید. توری‌ خورشیدی می‌تواند مانع از ورود گرما به داخل اتاق شود و حدود ۹۰ درصد از گرمای خورشید را از خود عبور نمی‌دهد و دخیره می‌کند. این مدل از توری پنجره دوجداره در رنگ‌های متفاوتی که اغلب تیره هستند، تولید شوند.

توری آلومینیومی

توری‌های آلومینیومی در مدل‌های متنوعی ساخته می‌شوند. این نوع توری‌ پنجره دوجداره در واقع از جنس آلومینیوم درست می‌شوند و به شکل‌های لولایی، ثابت، ریلی وجود دارند. تولید و ساخت توری‌های آلومینیومی مربوط به سال‌های گذشته‌ می‌باشد، زیرا این توری‌ها مانع ورود نور و همینطور بسته شدن دید منظره پشت پنجره می‌شوند. توری‌های آلومینیومی با گذشت زمان دچار تغییرات رنگ می‌شوند و این مورد باعث آن می‌شود که در تمیز نمودن آن‌ها افراد دچار مشکل شوند.

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

آدرس دفتر مرکزی: شهرک غرب ، میدان صنعت ، مجتمع تجاری پلاتین ، طبقه چهارم ، پلاک 435

توری گالوانیزه

توری‌های از جنس گالوانیزه نوعی از توری‌ها هستند که بسیار محکم، مقاوم و بادوام می‌باشند. این توری در مکان‌هایی استفاده می‌شوند که تغییرات دمایی شدید و ناگهانی وجود دارد و بسیار مناسب عمل می‌کنند، زیرا جنس گالوانیزه نسبت به تغییرات دما مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد. توری‌های گالوانیزه خیلی دیر وبه سختی آسیب می‌بینند و می‌توان گفت که تقریبا در برابر تغییرات رنگ و زنگ زدگی مقاوم می‌باشند.

توری پنجره دوجداره

روش شستشو و تمیز کردن توری پنجره دوجداره

حتما برای شما هم تمیزی پنجره و اجزای آن اهمیت دارد. یکی از اجزای بسیار مهم پنجره‌ها، توری می‌باشد. اگر بخواهید پنجره‌ها را تمیز نمایید، ولی از تمیز نمودن توری‌ها غافل شوید، قطعا زحمات شما برای تمیزی و شفافیت شیشه‌ها نیز به هدر می‌رود. شاید از نظر بعضی‌ها تمیز نمودن توری پنجره آنچنان هم آسان نباشد و همین موضوع باعث شود که از خیر تمیز نمودن و شستشوی توری‌ها بگذرند.

شما می‌توانید با چند ترفند ساده و آسان توری پنجره دوجداره محیط اطراف خود را به راحتی برق بیاندازید و مانند شیشه‌ پنجره‌ها تمیز نمایید. شاید فکر کنید که تمیز کردن توری‌ها باعث آسیب دیدن و خراب شدن آن‌ها شود، اما بهتر است بدانید که با شستشوی درست و دقیق توری‌ها و به کار بردن روش‌های صحیح تمیز کردن آن‌ها نه تنها توری‌ها را خراب نمی‌شوند، بلکه باعث افزایش طول عمر آن‌ها نیز می‌شوید.

اولین و راحت‌ترین روش برای تمیز نمودن توری‌های پنجره، استفاده از بخارشو می‌باشد. بخارشو می‌تواند کثیفی‌ها و گرد و غبارهای نشسته در توری را شستشو داد و فلزهای توری را برق انداخت. با این حال برخی از انواع توری‌ها همانند توری‌های مگنتیک(آهنربایی)، به راحتی قابل جدا شدن می‌باشند و برای هر دفعه شستشو می‌توان آن‌ها را از قاب جدا نمود، تمیز کرد و سپس در جای خود نصب کرد.

اگر بخارشو ندارید و تصمیم گرفته‌اید توری‌های پنجره را تمیز نمایید، بهتر است ابتدا با استفاده از جاروبرقی یا جاروهای شارژی، گرد و غبار‌ توری را در حالت باز جارو کنید. سپس با استفاده از دستمال مرطوب بر روی توری و پشت آن را تمیز کنید. البته این کار توری را به خوبی و کامل برق نمی‌اندازد.

برای توری‌های ثابت یا توری‌های نازک‌تر که امکان آسیب دیدن آن‌ها وجود دارد، بهتر است خودتان اقدام به تمیز نمودن آن‌ها نفرمایید. در این مواقع بهتر است، از خدمات و سرویس‌های تخصصی و افراد مجرب که برای نظافت و شستشوی انواع درب‌ها و پنجره‌ها خدمات می‌دهند استفاده نمایید.

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

آدرس دفتر مرکزی: شهرک غرب ، میدان صنعت ، مجتمع تجاری پلاتین ، طبقه چهارم ، پلاک 435

ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

آپارات / اینستاگرام

توری پنجره دوجداره | توری پنجره | توری UPVC