خرید پنجره ترمال بریک | پنجره ترمال بریک ارزان قیمت | پنجره ترمال بریک چیست؟
05
ژانویه

درباره پنجره ترمال بریک چه میدانید | پنجره ترمال بریک | خرید پنجره ترمال بریک| شرکت دکورآتی

درباره پنجره ترمال بریک چه میدانید؟

فلز آلومینیوم به علت مزایای بسیار زیادی که دارد از جمله: مقاومت و دوام بسیار بالا، ازجمله بهترین مواد برای ساخت درب و پنجره می‌باشد اما رسانا بودن آلومینیوم، ایرادی بزرگ در پنجره آلومینیومی به حساب می‌آید. ساخت و تولید پنجره‌های دوجداره و عایق از جنس فلز آلومینیم این ایراد آلومینیم را بر طرف نموده ایست که جزوه بهترین انواع پنجره‌ها می‌باشد که به آن ترمال بریک می‌گویند.

همه آن چیزی که باید در مورد پنجره‌های ترمال بریک بدانید

در این مدل پنجره‌ها عملکرد حرارتی پنجره پیشرفت نموده است، از این جهت گزینه‌ی بسیار ایده آلی برای استفاده در ساختمان‌های مسکونی و ادرای می‌باشد، که به دنبال یافتن راه حل‌هایی مناسب برای کنترل و کاهش هدر رفت انرژی و بهتر نمودن عملکرد حرارتی ساختمان می‌باشند.

اما می‌دانید که شکست حرارتی در مدل‌های مختلف پنجره‌های ترمال بریک چگونه و به چه شکلی اتفاق میافتد:

خرید پنجره ترمال بریک | پنجره ترمال بریک | شرکت دکورآتی

درباره پنجره ترمال بریک چه میدانید

آدرس کارخانه :  گرمدره ، کیلومتر 26 ، جاده مخصوص ، جنب کوچه مهر آذر ، پلاک 256

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

پنجره‌های دوجداره از جنس آلومینیوم با کنترل نمودن و انتقال بهینه حرارت، استفاده بهینه انرژی را بهبود خواهد بخشید. انرژی گرمایشی یا به اصطلاح حرارتی به سه روش می‌تواند از یک ماده انتقال پیدا کند:

1 – ساده ترین روش هدایت حرارتی، هدایت گرما از طریق اجسامی می‌باشد که رسانا هستند و به یکدیگر متصل هستند.

2 – هدایت و انتقال گرما از طریق گازها و مایعات نیز می‌تواند انجام گیرد

3 – انرژی گرمایی می‌تواند از طریق امواجی با فرکانس بالا نیز انتقال یابد مانند نور‌های مرئی و همچنین نور ماوراء بنفش و یا مایکروویو

پروفیل پنجره ترمال چگونه است؟

پروفیل پنجره‌های ترمال بریک، عایقی در مقابل گرما و سرما می‌باشند. این اتفاق به این شکل می‌اقتد که در بین آلومینیم خارجی و داخلی قطعه‌ای قرار می‌دهند که این قطعه رسانا نمی‌باشد و جلوی انتقال گرما را خواهد گرفت و این پنجره‌ها را عایق می‌نماید. که این عمل و ویژگی خاص را تحت عنوان “شکست حرارتی” می‌شناسند.

عایق حرارتی که در بین دو آلومینیم قرار می‌گیرد، یک ماده و جسم غیر فلزی و یا ماده‌ای پلاستیکی می‌باشد که در واقع بخش داخلی و خارجی پروفیل پنجره را از یگدیگر جدا می‌سازد و این روش در واقع همان نحوه جلوگیری از انتقال انرژی از داخل به خارج و یا بالعکس در پنجره‌های آلومینیمی می‌باشد.

موادی که در پنجره‌های آلومینیمی به عنوان عایق بکار می‌روند، موادی نارسانا و یا موادی با رسانایی و ضریب انتقال حرارتی بسیار پایین می‌باشند. که در این صورت مقدار انرژی حرارتی بیشتری در ساختمان حفظ خواهد شد و اتلاف انرژی نیز ددر ساختمان نخواهید داشت.

خرید پنجره ترمال بریک | شرکت دکورآتی .

درباره پنجره ترمال بریک چه میدانید

آدرس کارخانه :  گرمدره ، کیلومتر 26 ، جاده مخصوص ، جنب کوچه مهر آذر ، پلاک 256

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

پنجره ترمال بریک چیست:

همانطور که در قبل گفتیم مقاومت و سختی که فلز آلومینیوم دارد سبب شده تا از این فلز به عنوان ماده‌ای اولیه و مناسب برای ساخت درب و پنجره‌ها و در نمای ساختمان از آن استفاده نمایند. فلز بودن آلومینیم باعث شده است تا رسانا باشد و انتقال انرژی از آن به آسانی صورت گیرد که این ایرادی بزرگ بر آن می‌باشند. که با ساخته شدن پنجره‌های ترمال بریک این ایراد بزرگ را پوشش داده‌اند و جلوی آنرا گرفته‌اند، که این عمل در کنار حفظ خواص مثبت و بهینه آلومینیم صورت گرفته است. عملکرد مناسبی که این نوع پنجره دارد باعث می‌شود که استفاده از آن برای مکان‌هایی که اتلاف انرژی بسیار بالا می‌باشد گزنیه مناسبی برای استفاده باشد و همچنین این پنجره ظاهر جذاب و زیبایی برای ساختمان به وجود خواهند آورد.

پنجره‌های آلومینیومی و یا پنجره‌های ترمال بریک با کنترل نمودن و کاهش دادن انتقال حرارت و انرژی، تأثیر ببسیار زیادی در بهبود و افزایش میزان سطح انرژی خواهد داشت.

حال بگذارید تا با انواع پنجره‌ها آشنا شویم:

  • پنجره‌های آهنی
  • پنجره‌های دوجداره معمولی آلومینیومی
  • پنجره‌های دوجداره ساخته شده از چوب آلومینیومی
  • پنجره‌های دوجداره (UPVC)
  • پنجره‌های دوجداره ترمال بریک (Thermal Break)
درباره پنجره ترمال بریک چه میدانید | شرکت دکورآتی

درباره پنجره ترمال بریک چه میدانید

آدرس کارخانه :  گرمدره ، کیلومتر 26 ، جاده مخصوص ، جنب کوچه مهر آذر ، پلاک 256

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

پنجره‌های ترمال بریک چه ویژگی و خصوصیات منحصر به فردی دارند؟

پنجره‌های دوجداره‌ی ترمال بریک، همانند دیگر پنجره‌های دو جداره از جنس فلز آلومینیوم و یا حتی آلیاژهای آن می‌باشد. که البته پنجره‌های (upvc) نیز نوع دیگری از این گونه پنجره‌ها به حساب می‌آیند. فلز آلومینیوم یک رسانای حرارتی بسیار خوب می‌باشد، پس هرچه که مهندسین و طراحان، سطوح شیشه دوجداره را عایق حرارتی نمایند، باز هم بخشی از حرارت به واسطه فریم پنجره آلومینیومی هدر خواهد رفت. در پنجره‌های آلومینیمی (ترمال بریک)، راهکار اصلی و جامعی که برای جلوگیری از اتلاف این مقدار انرژی و حرارت پیدا نموده‌اند و مورد استفاده قرار می‌دهند، جاگذاری یک لایه‌ی الاستومر اسفنجی مانند (الاستومر نوعی پلاستیک می‌باشد با خصوصیاتی خاص که به EPDM نیز معروف می‌باشد) که در میان ساختار آلومینیومی پنجره قرار می‌گیرد، به شکلی که دو جداره و دوطرف خارجی و داخلی فریم آلومینیومی را از یکدیگر جدا خواهد ساخت و به نحوی باعث جلوگیری از انتقال حرارت ‌خواهد شد.

برخی از مهمترین خصوصیاتی که پنجره ترمال بریک دارد:

  • استحکام و مقاومت بسیار بالایی که پنجره‌های ترمال بریک دارند
  • مقاومت بالایی در مواجه مواد شیمیایی دارند
  • مقاوم در برابر اشعه یو ویUV خورشید
  • داشتن طول عمر بسیار بالای مواد به دلیل داشتن لایه پلی امید در داخل
  • کاهش بسیار زیاد هدر رفت حرارت و همچنین اتلاف انرژی ساختمان

قیمت نصب پنجره دوجداره چقدر می‌باشد؟

برای نصب نمودن هر لنگه از پنجره‌های دوجداره، تقریبا مبلغی بین 10 تا 16 هزار تومان محاسبه خواهد شد که البته این می‌تواند متغییر باشد. به این شکل که مثلا برای نصب نمودن 5 پنجره 2 لنگه مبلغ 100 الی 160 هزار تومان محاسبه می‌نمایند که باز هم می‌گوییم قیمت‌ها متغییر بوده و این مثال است. از طرف دیگر جنس مواد و متریالی که برای ساخت پنجره اتخاب می‌نمایید نیز بستگی دارد که بعد بررسی پروژه شما توسط کارشناسان و تعیین مقدار و نوع پروفیل هزینه‌های آنرا بررسی خواهند نمود. یکی از ویژگی‌هایی که در خرید انواع پنجره‌های دوجدار وجود دارد این است که شما می‌توانید قبل از خرید از مشاوره رایگان مشاورین شرکت استفاده نمایید. که در این صورت شما با خیالی راحت با اطمینان بیشتری خرید خواهید نمود و ریسک خرابی و مناسب نبودن را نخواهید داشت.

پنجره ترمال بریک | شرکت دکورآتی .

درباره پنجره ترمال بریک چه میدانید

آدرس کارخانه :  گرمدره ، کیلومتر 26 ، جاده مخصوص ، جنب کوچه مهر آذر ، پلاک 256

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

ما را در شبکه های اجتماعی همراهی کنید

اینستاگرام / آپارات

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]