خرید پنجره upvc | پنجره upvc ارزان قیمت | upvc چیست؟
07
فوریه

از بین بردن بخار ایجاد شده در شیشه دوجداره چیست؟ | رفع بخار پنجره UPVC

رفع بخار پنجره UPVC

پنجره‌های دوجداره به علت مزایای بسیار زیادی که دارند طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده‌اند. این پنجره عایق بسیار مناسبی در مقابل حرارت و صدا می‌باشند و در مصرف انرژی بسیار صرفه جویی خواهد شد.

در مقابل مزایای بسیار خوبی که این پنجره‌های دارند معایبی نیز دارند. تمیز نمودن شیشه‌های دوجداره کاری راحت نمی‌باشد و کمی به تخصص احتیاج دارد. و ایجاد بخار در بین دو دوجدار شیشه مسئله‌ای می‌باشد که برای خیلی‌ها پیش آمده و باعث شده است که آنها مجبور به تعویض پنجره شوند.

ما در مطلب قبل برای شما درباره نوع و شیوه ایجاد بخار در پنجره‌های دوجداره برای شما صحبت کردم. بخار کردن شیشه‌های دوجداره مسئله‌ای نمی‌باشد که آنرا غیر قابل حل دانست. پس اگر قصد ندارید بعد از مدت کوتاهی پنجره‌هایتان را تعویض نمایید و دچار مشکلاتی نظیر اینها شوید با ما همرا باشید.

پنجره UPVC | رفع مشکل عرق کردن پنجره UPVC | شرکت دکورآتی

رفع بخار پنجره UPVC

آدرس دفتر: ستارخان. بعد از بازارچه. کوچه نیلوفر‌. پ ۳. واحد۱۱

تلفن دفتر:02144282174 – 026

روش‌های از بین بردن بخار ایجاد شده در شیشه دوجداره چیست؟

به شکل عادی نباید هیچ بخاری را در پنجره‌های دوجداره مشاهده نماییم، ولی خب در صورتی که با چنین مشکلی مواجه شویم قطعا به دنبال راه حلی برای آن خواهیم بود. و پیدا نمودن علت این مشکل بسیار حائز اهمیت می‌باشد. خب قطعا در صورتی که چنین مشکلی را مشاهده نماییم و شاهد ایجاد بخار در بین دو جداره پنجره باشیم باید به دنبال راهی برای حل نمودن این مشکل باشیم.

در مطلب قبل (علت ایجاد بخار در پنجره دوجداره) گفتیم که به چند شکل ممکن است بخار در پنجره‌های دوجداره ایجاد شود که بدترین شکل آن ایجاد بخار در بین دوجداره پنجره می‌باشد. ایجاد بخار در بین دو جدار پنجره می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که از این دلایل می‌توان به شکستگی پنجره، نصب نامناسب پنجره‌‌ها و دلایل دیگری که ذکر نمودیم اشاره کرد. در ادامه این مطلب به شما روش‌هایی برای از بین بردن این بخارات ایجاد شده خواهیم گفت.

تعویض شیشه

اولین راه و راحترین راهی که برای از بین بردن بخار بین شیشه دوجداره وجود دارد تعویض شیشه‌ها می‌باشد. ایجاد و تجمع بخار در بین دو جداره شیشه‌ها نشانه از بین رفتن کیفیت و کارایی این پنجره‌ها می‌باشد. اگر در روی این شیشه‌ها ترک و یا  شکستگی مشاهده نمودید به این معنی می‌باشد که این شیشه‌ها دیگر عمر زیادی نخواهند داشت و ممکن است به زودی دچار مشکل شوید. و در صورتی نیز که متوجه شوید که فقط عایق بندی شیشه‌ها مشکل دارند، ممکن است بتوانید عایق‌ها را تعمیر نمایید و دوباره از شیشه‌ها استفاده نمایید. در نهایت اگر شیشه دوجداره پنجره شما بخار گرفت و دچار مشکل شد و نمی‌توانستید آنرا تعویض نمایید، می‌توانید از روش‌های دیگری نیز استفده نمایید.

رفع مشکل بخار کردن شیشه UPVC | پنجره یو پی وی سی | شرکت دکورآتی

رفع بخار پنجره UPVC

آدرس دفتر: ستارخان. بعد از بازارچه. کوچه نیلوفر‌. پ ۳. واحد۱۱

تلفن دفتر:02144282174 – 026

استفاده نمودن از محلول مه خشک‌کن

یکی دیگر از روش‌هایی که برای از بین بردن بخار بین دو جداره پنجره از آن می‌توانی استفاده کرد و روشی فنی نیز می‌باشد، استفاده از محلول مه خشک کن می‌باشد. این محلول آب و بخارات موجود در در بین دو جدار شیشه را از بین می‌برد و آنرا خشک می‌کند، که گفتی است استفاده از این محلول نیاز به مهارت و تخصص دارد. در این روش سوراخی در پنجره ایجاد می‌شود و محلول به داخل پنجره اسپری می‌شود.

برای این کار باید حساسیت زیادی به خرج داد که در حین کار شیشه نشکند و همچنین شما باید خودتان در این کار برای تعویض کامل شیشه‌ها آماده سازید. پس از آنکه محلول به داخل پنجره اسپری شد آب و بخارات موجود در بین دوجدار جمع می‌شوند و خشک می‌گردند. و باز هم می‌گوییم که این کار باید توسط یک فرد متخصص انجام شود و کاری آسان نمی‌باشد و نیاز به تخصص دارد.

 

تعویض نمودن ارسی یا قاب پنجره

روش دیگری که می‌توان پیشنهاد داد، تعویض قاب پنجره‌ها می‌باشد. اگر پنجره‌ای که استفاده می‌نمایید دارای قاب متحرک می‌باشد، شما می‌توانید بجای تعویض کل پنجره فقط قاب پنجره را تعویض نمایید.

پنجره‌هایی که دوتکه می‌باشند معمولا دارای قاب متحرک می‌باشند. این پنجره از دو بخش بالایی و پایینی حرکت می‌نمایند. این روش شما را از شر هزینه‌های بالا و همچنین تعویض کل چهارچوب پنجره راحت می‌نماید.

رفع عرق پنجره UPVC | پنجره UPVC | شرکت دکورآتی

رفع بخار پنجره UPVC

آدرس دفتر: ستارخان. بعد از بازارچه. کوچه نیلوفر‌. پ ۳. واحد۱۱

تلفن دفتر:02144282174 – 026

ایجاد نمودن سوراخ برای خروج بخار

اگر قصد تعویض پنجره را ندارید می‌توانید طبق این روش سوراخی بر روی پنجره دوجداره ایجاد نمایید. برای انجام این کار چهارچوب پنجره را خارج می‌کنند و در انتهای پنجره سوراخی ایجاد می‌کنند و اجازه می‌دهند که آب و بخارات موجود در آن توسط نور خورشید خارج شوند.

پس از خروج تمام بخارات و خشک شدن آب موجود در پنجره سوراخ ایجاد شده را کامل و دقیق با چسب می‌پوشانند. به این نکته نیز باید توجه نمایید که برای اینکه کیفیت پنجره کاسته نشود و کارایی آن از بین نرود باید این سوراخ در محل تزریق گاز ایجاد شود. و همچنین در حین انجام کار باید مراقب باشید گردو خاک ایجاد شده در هنگام سوراخ نمودن پنجره وارد جدار بین دو شیشه نشوند.

رنگ نمودن شیشه و یا استفاده از برچسب

اگر پنجره‌های سرویس بهداشتی منزلتان بخار گرفته‌اند بهتر است که خودتان را درگیر از بین بردن بخار موجود در بین دوجداره شیشه نکنید. بهترین شیوه در این حالت این است که پنجره را رنگ نمایید و یا اینکه از برچسب‌های شیک و مناسب استفاده نمایید. شاید با خودتان بگویید که این روش نوعی پاک نمودن صورت مسئله به حساب می‌آید و روش درستی نمی‌باشد، ولی خب در اینگونه مکان‌ها نیاز به هزینه اضافه نمی‌باشد.

همانطور که هر وسیله‌ای با گذر زمان ممکن است فرسوده و خراب شوند پنجره‌های دوجداره نیز به همین شکل می‌باشند. و اینکه چه مقدار طول بکشد تا پنجره فرسوده و خراب شود به کیفیتی بستگی دارد که پنجره را ساخته‌اند. و در مورد مبحث تعمیر و یا تعویض پنجره باید گفت که قطعا در بسیاری از شرایط تعمیر نمودن پنجره می‌تواند روش کم هزینه‌تر و مناسب تری باشد نسبت به تعویض نمودن کلی آن.

رفع بخار پنجره UPVD | پنجره یو پی وی سی | شرکت دکورآتی

رفع بخار پنجره UPVC

آدرس دفتر: ستارخان. بعد از بازارچه. کوچه نیلوفر‌. پ ۳. واحد۱۱

تلفن دفتر:02144282174 – 026

ما را در شبکه های اجتماعی همراهی کنید

اینستاگرام / آپارات