خرید پنجره upvc | پنجره upvc ارزان قیمت | upvc چیست؟
12
ژانویه

روش ساخت UPVC

هر باری که به پروفیل‌های UPVC درب و پنجره نگاه می‌کنیم با خودمان می‌گوییم که روش ساخت UPVC از چه نوع موادی ساخته می‌شوند. در این مطلب قصد داریم که درباره این گونه پنجره بیشتر برای شما توضیح دهیم و بگوییم که این پنجره‌‌ها چگونه ساخته می‌شوند.

قطعا قبل از خرید هر چیزی اگر ما اطلاعاتی در باره آن جنس داشته باشیم و بتوانیم جنس مرغوب را از جنس نامرغوب تشخیص دهیم خب مسلما خرید خوبی خواهیم داشت و بعدها بعد از خریدمان دچار پشیمانی نخواهیم شد.

مواد UPVC همانطور که از اسمشان می‌توان تشخیص داد نوعی از مواد PVC می‌باشند. اما در روند و فرآیند تولید آن تغییراتی بوجود می‌آید که آنرا از PVC متمایز می‌نماید. این تغییرات در ساختار PVC و تبدیل نمودن آن به UPVC دلایلی دارد که آنها را بیان خواهیم نمود.

پنجره یو پی وی سی | روش ساخت UPVC |خرید پنجره یو پی وی سی | شرکت دکورآتی

آدرس کارخانه :  گرمدره ، کیلومتر 26 ، جاده مخصوص ، جنب کوچه مهر آذر ، پلاک 256

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

پنجره‌های UPVC باید مشخصات اصلی یک پنجره فولادی را د خودشان داشته باشند. به عنوان مثال باید آنقدر محکم باشند که به راحتی بریده نشوند و همچنین به حدی محکم باشند که بتوانند به راحتی در مقابل ضربه مقاومت نمایند.

یعنی آنقدر محکم باشند که با ابزارهای دستی ماننده اره به آسانی برش نخورند؛ یا حداقل آنکه در زمانی بسیار طولانی بتوان آنها را برید. این مورد را می‌توان یکی از تفاوت‌های مواد PVC با UPVC دانست که برای ساخت درب و پنجره‌ها از آن استفاده می‌نمایند.

شما به راحتی می‌توانید مواد PVC را با هر ضخامتی که هستند به وسیله یک اره دستی ببرید، البته که ضخامت در مدت زمان برش تاثیر می‌گذارد اما کار برش آنرا آسان و راحت نمی‌نماید.

از مواد PVC اغلب برای ساخت کفپوش‌ها، لوله‌های آب و فاضلاب و همچنین برخی کابینت‌های مقاوم به آب را می‌سازند. در کشورهای خارجی بسیاری از سازه‌های خود را از مواد PVC می‌سازند ماننده سفال‌خانه‌ها و دیوارها، که باید به این نکته نیز توجه نمود که مواد PVC از جمله موادی هستند که به  راحتی بازیافت می‌شوند و به محیط اطرافشان نیز آسیبی وارد نمی‌نمایند.

پنجره UPVC | UPVC | شرکت دکوراتی

روش ساخت UPVC

آدرس کارخانه :  گرمدره ، کیلومتر 26 ، جاده مخصوص ، جنب کوچه مهر آذر ، پلاک 256

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

مصارف این فرآورده نفتی آنقدر زیاد می‌باشد که آنرا به یکی از مهم‌ترین محصولات نفتی تبدیل نموده است. این ماده بسیار پر کاربرد می‌باشد و نمی‌توان آنرا بی‌فایده دانست و همانطور که مشخص می‌باشد در بسیار از صنایع از آن استفاده می‌نمایند الا برای ساخت درب و پنجره زیرا مقاومت بالایی ندارند.

اما به اینجا می‌رسیم که باید بگوییم که آنها را تولید می‌نمایند. برای تولید UPVC به PVC نمک اضافه می‌کنند، حال می‌خواهید بدانید چگونه ؟ پس با ما همراه باشید.

گفتیم به PVC نمک اضافه می‌کنند تا از آن UPVC را تولید نماید، حال باید بگوییم که این نمک اضافه نمودن به معنای آن است که سطح کلر را در ساختار PVC بالا می‌برند. اضافه نمودن سدیم کلراید به مواد PVC در شرایط خاص صنعتی این ماده را به رنگ سفید تبدیل می‌نماید و مقاومت آنرا بالا خواهد برد و از آن UPVC که می‌شناسیم استخراج می‌شود.

در ترکیبات نمک طعام همانطور که می‌دانیم کلر وجود دارد و اگر بخواهیم با مواد PVC ترکیب شوند باید این مواد وارد فرآیند کلراید شوند تا بتوانند وارد بافت مواد PVC شوند. به این جهت می‌باشد که UPVC را مخفف عبارت (Unplasticised Poly Vinyl Chloride ) یعنی پلی وینیل کلراید غیر پلاستیکی می‌نامند. غیر پلاستیک به معنای غیر منعطف و سخت می‌باشد.

در بسیاری از فرآیندهای صنعتی از کلر نمک طعام استفاده می‌نمایند، نمک طعام تشکیل شده است از کلر و سدیم می‌باشد که برای استفاده در فرآیندهای صنعتی مناسب می‌باشد، از این رو مناسب می‌باشد که در هنگام آزاد سازی کلر آنرا به گاز تبدیل نمی‌نمای.

کاربرد دیگر نمک در مواد UPVC

شاید این سوال برای بسیاری از شما عزیزان پیش آمده باشد که چرا پنجره‌های UPVC را به رنگ سفید می‌سازند. به شکل منطقی در مواد و مصالحی که در خارج از ساختمان و در نمای بیرونی ساختمان استفاده می‌شوند، سفید رنگی نیست که مورد علاقه سازنده و مصرف کننده باشدزیرا به راحتی دچار کثیفی می‌شود آن هم در شهر ماننده تهران که هوا بسیار آلوده می‌باشد و ذرات معلق و آلاینده بسیاری در هوا موجود می‌باشند و باعث و دوده و کثیفی در سطح ذرات می‌شوند.

انواع پنجره UPVC | پنجره UPVC | شرکت دکورآتی

روش ساخت UPVC

آدرس کارخانه :  گرمدره ، کیلومتر 26 ، جاده مخصوص ، جنب کوچه مهر آذر ، پلاک 256

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

ساختن درب و پنجره‌های UPVC سفید رنگ هیچگونه علت زیبایی شناختی ندارد. و واضح است که مهندسین ساختمانی نیز آنچنان از این رنگ درب و پنجره‌های UPVC راضی نمی‌باشند، اما خب به اجبار باید از این نوع درب و پنجره با رنگ سفید استفاده نمایند.

همانطور که گفته شد نمک در ساخت UPVC و همچنین موادی که با این ماده ساخته می‌شوند ماننده پنجره، نقش بسیار مهمی دارند. فرآیند تبدیل PVC به UPVC بسیار فرآیندی مهم و بسیار حساس می‌باشد، اگر در این فرآیند در جنس PVC مورد استفاده ناخالصی وجود داشته باشد و یا نمکی که استفاده می‌نمایند دارای مواد معدنی دیگری باشد و یا حتی اگر در دستگاه‌هایی که این مواد را قرار می‌دهند آلودگی وجود داشته باشد، مواد UPVC حاصله دچار مشکل خواهند شد ساخت آنها با کیفیت مناسب و مد تظر صورت نخواد گرفت.

PVCها با کلراید شدن و یا به عبارت دیگر ترکیب شدن با کلر رنگی تیره به خود می‌گیرند، که البته شما به این نکته توجه نمایید که پنجره‌های UPVC شما باید رنگ سفید تیتانیمی داشته باشند. و هرچه که رنگ پروفیل پنجره شما به سمت رنگ‌های صدفی و کرمی مایل شود به این معنی است که کیفیت پنجره پایین‌تر می‌آید و مقاومت و استحکام اولیه را ندارد.

اگر به این شکل باشد و از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار نباشد یعنی یا عمل کلراید و فرآیند تشکیل ناقص بوده و یا ناخالصی و آلودگی وارد فرآیند و همیشه از فروشندگان بخواهید که یک از پروفیل پنجره‌یان را به شما نشان دهند. و تمام سطح پنجره را بررسی نمایید و مطمئن شوید که رنگ آن سفید خالص می‌باشد و که این رنگ نشان دهنده کیفیت کار شماست.

پنجره UPVC ارزان | پنجره UPVC | شرکت دکورآتی

روش ساخت UPVC

آدرس کارخانه :  گرمدره ، کیلومتر 26 ، جاده مخصوص ، جنب کوچه مهر آذر ، پلاک 256

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

ما را در شبکه های اجتماعی همراهی کنید

اینستاگرام / آپارات

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]