خرید پنجره ترمال بریک | پنجره ترمال بریک ارزان قیمت | پنجره ترمال بریک چیست؟
15
دسامبر

مقایسه پنجره UPVC با پنجره آلومینیمی

تصمیم گیری و انتخاب بین این دو نوع پنجره بحثی است که مدت‌هاست وجود دارد و پیش آمده که تمام صاحب خانه‌ها را هنگام تعویض پنجره‌های قدیمی درگیر آن شده‌اند. در این مطلب ما قصد داریم که شما را با مزایا و معایب این دو نوع پنجره آشنا سازیم در واقع مقایسه پنجره UPVC با پنجره آلومینیمی می‌نماییم تا در هنگام خرید بتوانید نسبت به بودجه خود انتخابی مناسب داشته باشید.

تقریبا می‌توان گفت که از سال 1980به بعد پنجره های دوجداره و UPVC طرفداران خاص خود را پیدا کرده‌اند. این نوع پنجره‌ها از موادی بسیار مقاوم و سخت در برابر پوسیدگی ساخته می‌شوند که یکی از دلایل مناسب بودن آنها می‌باشد. که به همین علت هزینه‌های تعمیرو نگهداری آنها پایین می‌آورد. که خب باز هم این پنجره در طول سالیان متوالی دچار فرسودگی می‌شوند و باز هم امکان خرابی وجود دارد. که البته این مزیت وجود دارد که بعد از 20 الی 30 سال نیاز به تعویض خواهند داشت.

آلومینیوم نیز یکی مواد بسیار بادوام و مقاوم می‌باشد، که این پنجره‌های آلومینیومی با کیفیت مناسب می‌توانند تا حتی ۴۵ سال نیز پایدار باشند. زیرا این پنجره‌ها به همان شکلی که پنجره‌های  UPVC تحلیل می‌روند و فرسوده می‌شوند، فرسوده نخواهند شد و عمر بسیار بیشتری دارند. فلز آلومینیوم بر خلاف دیگر فلزات زنگ نمی‌زند و که به همین علت دیگر نگران لکه‌هایی که بر روی آنها میافتد و آنها را از ظاهر میاندازد نباشید.

مقایسه پنجره upvc با پنجره آلومینیمی

مقایسه پنجره UPVC با پنجره آلومینیمی

در صورتی که تمایل به خرید پنجره دارید و یا درباره این نوع کابینت سوالاتی دارید, می توانید از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید.

4262 10 36 – 026

4272 20 36 – 026

بازده حرارتی پنجره آلومینیومی و  پنجره UPVC

اگر در مورد بازده حرارتی این دو نوع پنجره بخواهیم بگوییم اینکه در گذشته به علت بازده پایینی که فریم‌های آلومینیمی داشتند بسیار مورد استقبال و استفاده قرار نمیگرفتند و طرفداران چندانی نداشتند. آلومینیوم ماده‌ای می‌باشد که رسانایی بسیار بالایی دارد یعنی می‌تواند به خوبی گرما را از خود عبور دهد. حتی زمانی بود که پنجره‌های آلومینیمی نسبت پنجره‌های UPVC  بسیار کمتر مورد استفاده قرار میگیرند.

اما با پیشرفت تکنولوژی و عل روند ساخت این گونه پنجره‌ها تغییر کرده است و حتی درب‌ها و پنجره‌هایی دیده می‌شوند که از جنس آلومینیم می‌باشند در حالی که انرژی بسیاری را هدر نمی‌دهدند.

در بعضی از تولیدکنندگان دیده می‌شود که از لایه‌های عایقی مانند پلی آمید استفاده می‌نمایند که باعث  می‌شود در مصرف و هدر رفتن انرژی صرفه جویی می‌شود.

اما در کل می‌توان گفت که سطح بازده این دو نوع پنجره با یکدیگر متفاوت می‌باشد و این به نوع مواد و شیوه ساخت آنها نیز بستگی دارد.

پنجره‌های دوجداره آلومینیمی که امروزه ساخته می‌شوند می‌توانند همانند پنجره‌های UPVC از هدر رفت انرژی جلوگیری نمایند. قبل از خرید پنجره اطمینان حال نمایید که Window Energy Ratings  ( درجه‌بندی انرژی پنجره ) را بر روی محصولی را که از هر برندی تهیه می‌نمایید بررسی کنید. پنجره‌هایی که تازه هستند و مدت زیادی از نصب آنها نمی‌گذرد باید حداقل درجه آنها C باشد، اما هر دو نوع این پنجره‌ها قادر هستند تا به رتبه‌های ++A نیز ارائه شوند.

امنیت در پنجره آلومینیومی و پنجره UPVC

همانطور که گفته شد این پنجره‌ها بسیار با دوام و مقاوم می‌باشند، و بر خلاف پنجره‌های چوبی و قدیمی که وجود دارند کسی نمی‌تواند با شکستن و زور از آنها وارد خانه شود. که البته سطح امنیتی که این پنجره‌ها فراهم می‌آورند به استاندارد نوع و جنس قفل‌هایی نیز که در این نوع پنجره‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

که در این راستا می‌توان گفت نوع پنجره‌ای که استفاده می‌نمایید اهمیت ندارد که از کدام یک از این دو نوع پنجره باشد، به شرطی که از قفل‌های نو و بروز در این پنجره‌ها استفاده نمایید می‌توانید از امنیت این پنجره اطمینان حاصل نمایید.

مقایسه پنجره upvc با پنجره آلومینیمی

مقایسه پنجره UPVC با پنجره آلومینیمی

در صورتی که تمایل به خرید پنجره دارید و یا درباره این نوع کابینت سوالاتی دارید, می توانید از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید.

4262 10 36 – 026

4272 20 36 – 026

تفاوت پنجره آلومینیومی و پنجره UPVC از نظر عایق صوتی

در مورد تفاوت این دو نوع پنجره می‌توان گفت که پنجره‌های آلومینیمی نسبت به پنجره‌های UPVC در مقابل صدا عایق‌های بهتری می‌باشند و صدای کمتری از آنها می‌گذرد. که به این معنی نیست که بگوییم پنجره‌های UPVC عایق‌های مناسبی نیستند، ولی می‌توان گفت که پنجره‌های آلومینیمی نویز صدا کمتر می‌کنند و عایق بهتری می‌باشند.

که البته در این رابطه باید ذکر کرد که عایق بودن در برابر صدا مقدار بسیار زیادی به نوع شیشه‌هایی که در پنجره نصب میگردند نیز بستگی دارد و درصد کمی به فریم پنجره بستگی دارد. خب این مشخص است که پنجره‌های دوجداره عایق بهتری برای منزل می‌باشند و خانه شما آرام‌تر خواهد بود حتی اگر شیشه‌ها سه جداره باشند که چه بهتر.

اگر محل زندگی شما یه محیط پر سروصدا و شلوغ می‌باشد شاید انتخاب پنجره UPVC مناسب باشد. ولی خب اکثر کسانی که قصد تعویض پنجره را دارند تفاوت بین این دو ماده یعنی UPVC و آلومینیم را نمیدانند و به آن اهمیت نمی‌دهند.

پنجره‌های آلومینیمی گزینه مناسبی می‌باشند برای کسانی ظاهر سنتی و چوبی را دوست دارند ولی خواص و کیفیت پنجره‌های بروز و آلومینیمی را می‌خواهند بسیار می‌توانند مناسب باشند.

پنجره دوجداره ارزان

مقایسه پنجره UPVC با پنجره آلومینیمی

در صورتی که تمایل به خرید پنجره دارید و یا درباره این نوع کابینت سوالاتی دارید, می توانید از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید.

4262 10 36 – 026

4272 20 36 – 026

تفاوت‌های زیبایی‌شناسی پنجره آلومینیومی و پنجره UPVC

اگر بخواهیم که از نظر ظاهری این دو نوع پنجره را مقایسه کنیم و تفاوت آنها را بگوییم به می‌توان گفت که پنجره آلومینیمی سطح صاف و سیقلی‌تری نسبت به پنجره‌های UPVC دارند و ظاهری تمیزتر دارند. همچنین پنجره‌های آلومینیمی باریک تر از پنجره‌های UPVC می‌باشند. که این خصوصیت است که به این نوع پنجره ظاهری شیک‌تر می‌دهد در نتیجه استفاده از آنها در ساختمان های مدرن بسیار توصیه می‌شود. مزیت دیگری که درباره این باریکی و ضخامت کم دارند این است که وسعت دید را نیز تغییر می‌دهند. پس اگر می‌خواهید که منزل شما از بیرون ظاهر و زاویه دید بهتری داشته باشد استفاده از این پنجره‌ها توصیه می‌شود. که این نکته قابل توجه است این پنجره‌های آلومینیمی بر خلاف ضخامت کمی که دارند مقاومت بسیار بالایی دارند و این توانایی را دارند که شیشه‌های بسیار بزرگ را نگهدارند.

ویژگی‌های پنجره‌های UPVC:

  1. رنگ‌های متنوع و بسیار
  2. ظاهر پلاستیکی‌
  3. ارزش بالا

پنجره‌های UPVC به پنجره‌های ضخیم و به نسبت سنگین، به اصطلاح بد حالت معروف هستند. که این ظاهر پلاستیکی که دارند برای کسانی که می‌خواهند ظاهر ساختمانشان منحصر به فرد و شیک باشد مناسب نیست.

رنگ سفید به علت قیمت پایینی که دارد جز رایج‌ترین رنگ‌هایی می‌باشد که در این نوع پنجره‌ها استفاده می‌شود ولی خب رنگ‌های دیگری نیز قابل استفاده است. همچنین این امکان وجود دارد که در پنجره‌های UPVC از طرح‌های چوبی نیز استفاده کرد.

 

ویژگی‌های پنجره آلومینیوم:

  1. سبک و براق ‌
  2. مینیمالیست ‌
  3. چشم اندازی زیبا ‌
  4. نور طبیعی بیشتر ‌

آلومینیم تنوع بسیار زیادی را می‌تواند به شما ارائه دهد. آلومینیم معمولا با مواد خاصی پوشیده می‌شود که این مواد علاوه بر اینکه دوام و پایداری آنرا بالا می‌برند بلکه ظاهری زیبا و شیک نیز به آن می‌بخشند. که این پوشش‌ها می‌توانند در انواع رنگ‌ها و طرح‌های مختلف ارائه شوند.

پنجره‌های آلومینیمی می‌توانند در دو طرح بیرونی و درونی متفاوت باشند، یعنی در فریم درونی منزل منزل طرحی متفاوت نسبت به طرح پنجره از بیرون منزل داشته باشد.

خرید پنجره UPVC

مقایسه پنجره UPVC با پنجره آلومینیمی

در صورتی که تمایل به خرید پنجره دارید و یا درباره این نوع کابینت سوالاتی دارید, می توانید از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید.

4262 10 36 – 026

4272 20 36 – 026

مطالب دیگر

خرید پنجره دو جداره | پنجره دو جداره ارزان قیمت | پنجره دو جداره چیست؟

خرید پنجره UPVC | پنجره UPVC ارزان قیمت | UPVC چیست؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام / آپارات

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]