ویلا پیش ساخته شیک
29
نوامبر

ویلای پیش ساخته شیک | خانه پیش ساخته | شرکت دکورآتی

خانه‌های پیش ساخته چیست؟

خانه یا ویلا پیش ساخته به ساختمان‌ها و بنایی می‌گویند که تمام مصالح و بخش مختلف آن از قبل در کارخانه و یا کارگاه تولیدی، ساخته می‌شود و سپس برای پروژه‌های ساخت ساختمان‌ها به موقعیت مکانی مورد نظر انتقال داده می‌شوند. این مصالح و سازه‌ها از جنس چوب، انواع فلزات مناسب و یا ورق‌های گالوانیزه فولادی این سازه‌ها را می‌سازند. هر کدام از این مصالح و مواد مورد استفاده، ابعاد و اندازه‌هایی مشخص و استاندارد دارند و حتی از نظر ضخامت نیز تعریف شده و دارای ابعاد تعیین شده‌ای هستند. خرید ویلای پیش ساخته شیک با سلقیه و طرحی که دوست دارید.

برای ساخت از بهترین و با کیفیت‌ترین ورق‌های فلزی از فولاد گالوانیزه درجه 1 با وزن بسیار سبک و کیفیت بسیار بالا برای ساختن اینگونه خانه‌های پیش ساخته استفاده می‌نمایند. برای پروژه‌های خاص مانند ساخت و ساز انواع ویلا در شمال و یا هر نقطه دیگری، از مصالح چوبی هم استفاده می‌نمایند. اغلب قیمت این خانه‌های پیش ساخته بستگی به نوع مصالحی و موادی دارد که برای ساخت از آنها استفاده کرده‌اند.

زیباترین و بهترین معماری‌ها و همچنین طراحی ساختمان را می‌توان با انواع مصالح و مواد پیش ساخته برای خانه و یا ویلا استفاده نمود. در این مطلب به شکل کامل درباره مزایا و معایب اینگونه خانه پیش ساخته و استفاده مناسب از آن‌ها برای پروژه‌های مربوط به ساخت و ساز ویلا صحبت خواهیم کردم.

ویلای پیش ساخته ارزان

ویلای پیش ساخته شیک

در صورتی که تمایل به سفارش خانه پیش ساخته دارید و یا درباره این نوع کابینت سوالاتی دارید, می توانید از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید.

4262 10 36 – 026

4272 20 36 – 026

با توسعه یافتن خانه‌های آپارتمانی و مجتمع‌های مختلف و بی‌نصیب ماندن افراد از خانه‌های ویلایی قدیمی به همراه یک باغچه زیبا و منزل، می‌تواند مهم‌ترین دلیلی باشد که برای خرید یک ویلا در منظقه‌ای سرسبز و پر انرژی مثلا مانند شمال کشور هرکسی اقدام نماید.

امروزه فعالان بسیاری در این زمینه امکان خرید اینگونه ویلاهای پیش ساخته را برای مشتریان و کسانی که متقاضی این سازه‌ها هستند فراهم نموده است و در نهایت شما این امکان را خواهید داشت که یک ویلا با طراحی که با میل و ذوق خوتان و متناسب با سلیقه شخصیتان همراه است را در هر محلی ومکانی که امکان ساخت و ساز وجود داشته باشد، بنا نمایید.

آشنایی با ویلاهای پیش ساخته

ویلاهای پیش ساخته در به نوعی ساختمانی سازی شباهت دارند و به شکلی تحولی شگرف در صنعت ساختمان سازی به شمار می‌روند. مشکلی که در این دوران بشریت با آن روبرو می‌باشد، قدیمی شدن ساختمان‌های مختلف و نیازی است که به بازسازی دارند. آیا از هزینه‌ای که بازسازی ساختمان‌ها در پی خواهند داشت اطلاع دارید؟

از بحث هزینه‌هایی که این عمل در پی خواهد بگذریم، موضوع مهمتری وجود دارد که آن آسیب رساند به محیط زیست می‌باشد. به همان اندازه‌ای که ساخت یک ساختمان جدید به محیط زیست آسیب می‌رساند مانند کندن زمین و حذف نمودن بخشی از محیط زیست، بازسازی آن نیز مشکلات چند برابری را برای محیط زیست ایجاد خواهد نمود.

از طرفی دیگر اگر ساختمانی را به شکل سنتی و ثابت در زمینتان بسازید در واقع شما آن بخش از زمنیتان به قولی برای همیشه از دست داده‌اید، ولی با استفاده از این ویلاهای پیش ساخته شما می‌توانید از هر بخش زمنیتان هر زمانی استفاده نمایید.

به عنوان مثال اگر روزی قصد داشته باشید که از زمنینتان استفاده دیگری داشته باشید، می‌توانید به راحتی ویلای خود را جابجا نمایید و به مکان دیگری منتقل نمایید.

خانه پیش ساخته

ویلای پیش ساخته شیک

در صورتی که تمایل به سفارش خانه پیش ساخته دارید و یا درباره این نوع کابینت سوالاتی دارید, می توانید از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید.

4262 10 36 – 026

4272 20 36 – 026

مزایای ویلاهای پیش ساخته

از آنجایی که قرار است شما بخشی از سرمایه خود را برای خرید ویلا کنار بگذارید و خرج نمایید و مدت‌های طولانی در آن زندگی کنید و ار آن لذت ببرید، پس حق شماست که انتخابی مناسب داشته باشید، پس بهتر است از مزایای اینگونه خانه‌ها آشنا شوید:

1 – امکان ساخت سریع ویلا در کمترین زمان

مهم‌ترین مزیتی که خرید ویلاهای پیش ساخته دارد این می‌باشد که ساخت آن بسیار سریع است و در کوتاه‌ترین زمان ممکن با وصل کردن بخش‌های مختلف سازه، می‌توانید ویلای خود تحویل بگیرید و آن را در مکان مناسب قرار دهید.

این نکته هائز اهمیت است که این ویلاهای پیش ساخته ار آنجایی که در زمان کوتاه‌تری ساخته می‌شوند، هزینه کمتری نیز در پی دارند. در واقع این ویلاهای پیش ساخته از ویلاهایی که با مصالح ساختمانی و در جای ثابتی ساخته می‌شوند اقصادی‌تر بوده هزینه بسیاری ندارند.

2 – قابلیت جابجایی نمودن ویلا

اگر ویلایتان را به شکل رایج و قدیمی بسازید، مسلما قادر نخواهید بود که بعدها اگر احساس خسته از مکان و منظره ویلایتان کردید آنرا عوض نمایید. اما اگر قرار بر آن است که در مکان دیگری ویلایی داشته باشید باید برای خریدن یک ساختمان یا ویلای جدید اقدام نمایید. ولی در ویلاهای پیش ساخته ای چنین مشکلی نخواهید داشت. این نوع ویلاها این قابلیت را دارند که در صورت نیاز آنرا انتقال دهید. اگر بعد از مدتی که گذشت احساس کردید و تمایل داشته باشید در یک منطقه مورد نظر دیگری اسکان یابید، با وسایلی مانند جرثقیل می‌توانید ویلایتان را به مکان دیگر و جدیدی انتقال دهید.

3 –  استفاده بهینه و ذخیره انرژی

چیزی که امروزه بشریت را درگیر خود کرده و تمام توجهات به سوی آن می‌باشد انرژی است، و از آنجایی منابع انرژی در حال کاهش هستند و جبران برخی از آنها سخت می‌باشد، لذا همیشه تلاش بر آن است در مصرف انرژی صرفه جویی شود. ویلاهای پیش ساخته با دارا بودن درب و پنجره‌های عایق دوجداره، هوا داخلی ویلا را حفظ نموده و نهایتا از هدر رفت انرژی جلوگیری می‌نماید.

 4 –  مقاوم در برابر بلایای مختلف

شاید این تفکر و ذهنیت برای شما بوجود بیاید که این ویلاهای پیش ساخته در مقابل بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و… مقاومتی نداشته باشند  نسبت به سایر ویلاهایی که به شکل سنتی ساخته می‌شوند ضعیف‌تر باشند اما باید به این نکته اشاره نمود که این نوع ویلاها دارای استانداردهای ایمنی جهانی از لحاظ استحکام به زلزله و این گونه بلایا می‌باشند.

ویلا پیش ساخته شیک

ویلای پیش ساخته شیک

در صورتی که تمایل به سفارش خانه پیش ساخته دارید و یا درباره این نوع کابینت سوالاتی دارید, می توانید از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید.

4262 10 36 – 026

4272 20 36 – 026

5 – طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی سازه متناسب با سلیقه خود

همه مردم علاقه دارند که ساختمانی که در آن زندگی می‌کنند را با میل و طرحی که دوست دارند بسازند تا از زندگی در آن لذت ببرند. با خرید این ویلاهای پیش ساخته شما این امکان را دارید تا ساختمان را آن شکلی که دوست دارید طراحی نمایند و حتی طراحی دکوراسیون داخلی آن و چینش وسایل داخلی توسط خودتان صورت می‌پذیرد.

6 –  دوام بالای مواد استفاده شده در ویلاهای پیش ساخته

یکی از مسائل و مشکلاتی که در شمال کشور وجود دارد این است که به علت رطوبت بسیار زیادی که وجود دارد مواد ساختمانی و مصالح ممکن است که خراب شوند و مقاومت آنها پایین آید. ویلاهای که در این مناطق به شکل سنتی ساخته شده‌اند پس ار گذشت مدت زمانی ار عمر آنها نیاز به بازسازی پیدا میکنند و مقاومت اولیه خود را از دست می‌دهند. اما با خرید این گونه ویلاهای پیش ساخته از شر چنین مشکلاتی خلاص می‌شوید. متریال و موادی در این سازه‌ها به کار می‌رود نسبت به رطوبت عایق می‌باشند و در نتیجه آسیبی به آنها وارد نمی‌شود.

7 –  قابلیت بازیافت متریال و مواد ساختمانی

مسئله‌ای که در زمینه ساختمان سازی باید به آن توجه نمایید این است که، بازیافت مواد ساختمانی می‌باشد. متاسفانه درباره ویلاهای سنتی پس از تخریب نمودن آنها مواد بسیار زیادی وارد محیط زیست می‌شوند که تجزیه ناپذیر و یا سرعت تجزیه و بازیافت آنها بسیار کند می‌باشد. اما در مورد ویلاهای پیش ساخته این چنین مسائلی وجود ندارند. موادی که در این گونه ویلاها استفاده می‌شوند مواد قابل بازیافت می‌باشند و حتی می‌توان از بعضی آنها در ساخت دوباره و دیگر ویلاها استفاده نمود و هیچ مشکلی نخواهند داشت.

خانه پیش ساخته ارزان

ویلای پیش ساخته شیک

در صورتی که تمایل به سفارش خانه پیش ساخته دارید و یا درباره این نوع کابینت سوالاتی دارید, می توانید از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید.

4262 10 36 – 026

4272 20 36 – 026

معایب ویلاهای پیش ساخته

از آنجایی که تمام مزایای این گونه ویلاهای پیش ساخته گفته شد، این ویلاها معیابی نیز دارند که باید از آنها اطلاع داشته باشید. در هر صورت هر سبک ساختمان سازی را که مورد بررسی قرار دهیم مزایا و معایبی دارند و نمی‌توان انها را نادیده گرفت. به این شکل که اگر در ساخت یک ساختمان مزایای سبکی بیشتر از معایب آن بود مسلما بهتر است که آن را انتخاب کنید. در زیر بعضی از معایبی که این ویلاهای پیش ساخته دارند را می‌گوییم:

1 –  خرید زمین مناسب و هزینه‌های مربوط به مجوز

شاید شما با خرید این ویلاهای پیش ساخته هزینه‌های مصالح و مواد ساختمانی را نداشته باشید و در هزینه‌های خود را کاهش دهید اما باید به این نکته توجه نمایید که در هر صورت شما به یک زمین مناسب برای قرار گیری آن در نظر بگیرید. از سوی دیگر گرفتن مجوز دولتی برای این ویلاها مسئله بسیار مهم و ضروری می‌باشد.

2 – روش پرداخت بصورت یکجا و کامل

در ساخت سنتی ویلا برای خرید مصالح و انجام دادن کارهای مورد نیاز شما می‌توانید هزینه‌ها را بخش بخش و خرده پرداخت نمایید و در پرداخت هزینه‌ها به مشکلی بر نخواهید خورد ولی برای خرید ویلاهای پیش ساخته شما باید تمام وجه را به صورت یکجا پردخت نمایید.

3 – به وجود آمدن مشکلاتی در هنگام نصب سازه‌ها

یکی از مهم ترین مسائلی که در خرید ویلاهای پیش ساخته باید به آن توجه نمایید موقعیت و منظره زمین است. در این مورد بارها رویت شده است که به دلیل نامناسب بودن زمین و ناهموار بودن آن اجزاء سازه به درستی و کامل به یکدیگر متصل نشده‌اند و عملیات با مشکل مواجه شده است. پس توجه فرمایید که قبل خرید ویلا پیش ساخته عکس یا نقشه‌ای از زمین را به فروشندگان نشان دهید.

4 – اندازه ثابت و غیرقابل تغییر

در ساخت ویلاهای سنتی و ساخت با مصالح و مواد ساختمانی شما می‌توانید اندازه هر بخش را به طور دلخواه‌تان تغییر دهید، ولی در ویلاهای پیش ساخته از آنجایی که اندازه‌ها ثابت می‌باشند شما توانایی تغییر اندازه‌ها را ندارید.

ویلای پیش ساخته شیک

در صورتی که تمایل به سفارش خانه پیش ساخته دارید و یا درباره این نوع کابینت سوالاتی دارید, می توانید از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید.

4262 10 36 – 026

4272 20 36 – 026

ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام / آپارات

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]