• کارخانه:  44282174
  • ساعات کاری: 08:00-17:00

پنجره ویترینی چیست؟

  • خانه
  • /
  • پنجره ویترینی چیست؟
خرید پنجره دو جداره | پنجره دو جداره ارزان قیمت | پنجره دو جداره چیست؟

اگر به دنبال پنجره ای ضد آب و ضد زنگ, با مقاومت بالا, که در برابر صدا و حرارت عایق باشد می گردید, پنجره ویترینی گزینه مناسبی برای شماست. در این مطلب قصد داریم برای آشنایی بیشتر شما با این نوع پنجره, توضیحاتی را درباره پنجره های ویترینی و ویژگی های آنها و … را به شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید. همچنین در صورتی که قصد تهیه و خرید پنجره ویترینی ارزان قیمت ( و البته باکیفیت ) را دارید می توانید از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید.

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

آدرس دفتر مرکزی: شهرک غرب ، میدان صنعت ، مجتمع تجاری پلاتین ، طبقه چهارم ، پلاک 435

پنجره ویترینی:

پنجره ویترینی

یکی از زیباترین و پرکاربرد ترین پنجره هایی که در نمای ساختمان ها به کار می رود پنجره کمانی یا همان پنجره ویترینی است.
اگر خانه ی شما دیوار قوسدار(منحنی)‌ دارد، باید از پنجره هایی استفاده کنید که همراه با قوس دیوار، پنجره هم قوس داده شود.
پنجره کمانی upvc  (ویترینی) در زاویه دید افق دارای قوس می باشند و برعکس پنجره های خلیجی این قوس با انهنای کامل میباشد.
حتی شیشه به کار رفته در این پنجره های ویترینی upvc، شیشه خم شده تک جداره و یا دوجداره ساده و یا سکوریت می باشند.
 پنجره های ویترینی می توانند بصورت ثابت،یک لنگه و یا چند لنگه ساخته شوند.
مدل پنجره های ویترینی upvc  فضای خانه را بزرگتر جلوه می دهند و دید وسیعتری به بیرون ایجاد می کنند.
ویژگیها
این محصول را می توان در اشکال مختلف متناسب با نمای ساختمان ساخت، زیرا که پروفیل آلومینیومی به کار رفته در آنها کاملا شکلپذیر است و به سادگی به هر شکلی که مد نظر شما باشد را به خود می گیرد. این انعطاف پذیری و خلاقیت در تولید سبب شده که علاوه بر اشکال هندسی مربع و مستطیل، بتوان هر شکلی را برای ظاهر درب و پنجره در نظر گرفت و طراحی کرد.

مزایا :

پنجره ویترینی


نور و روشنایی بیشتری در محیط داخلی به وجود میآورند
زیبایی دو چندانی را نیز در قسمت داخلی به وجود میآورند و وسعت دید را افزایش میدهند.
پنجرههای خمیده یا قوسی تاثیر رویایی و بینظیری در خانههایی با معماری مدرن و سنتی میگذارند.

برای مشاهده نمونه کار های ما به صفحه اینستاگرام شرکت دکوراتی مراجعه کنید


ساخت پنجره خمیده:

پنجره ویترینی


برای ساخت و طراحی پنجره دو جداره خمیده upvc دستگاه خم کن پروفیلهای upvc را به اشکال هلالی و قوسی متنوع برای استفاده های خاص با زاویه مورد نیاز شکل میدهد.
دستگاه خم کن قابلیت اجرای خمهای بزرگ پنجره دو جداره upvc تا شش متر را هم داراست که موجب میشود خمهای بزرگ به صورت یک پارچه ساخنه شوند.
عملکرد دستگاه خم کن پروفیل upvc به دو شکل حرارتی و روغن داغ یا گلیسیرین میباشد و مزیت خم کردن پروفیلها با حرارت نسبت به سایر روش ها این است که پروفیل ها کمتر کثیف شده و شکل ظاهری خود وتغییرات را به خوبی حفظ می کنند.
نصب پنجره دوجداره قوسی در اشکال منحنی یا هلالی نیز صورت می پذیرد  و این کار با استفاده از خصوصیات پروفیل‌ دوجداره upvc است که قابلیت شکل ‌پذیری مطلوبی دارند و ساخت اشکال هندسی مثل هلالی، مثلثی، ذوزنقه، دایره ای و بیضی را با تنوع بالایی امکان پذیر میسازند. 
برای طراحی پنجره دو جداره قوسی ابتدا با روش‌ های دقیق هندسی قوس پنجره مورد نظر محاسبه می شود سپس اندازه خم طبق اندازه‌های محاسبه شده تنظیم می شود.
پس از آن پروفیل های پنجره upvc برای تغییر شکل در کوره بخار با دمای حدودی ۱۵۰ درجه سانتی ‌گراد، به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه بسته به نوع پروفیل، قرار داده می‌ شوند تا برای شکل‌ دهی آماده شوند.
پس از مدت زمان تعیین شده و انعطاف پذیر شدن پروفیل ، آنها را از کوره خارج می کنند و روی شابلون مخصوص خود قرار می دهند تا بتوان شکل و فرم مورد نظر را به آنها اعمال کنند .


تولید پنجرههای upvc به دو روش صورت میگیرد:

پنجره ویترینی


روش اول:

به همان حالت و شکی که هستند از نوع upvc قدیمی با دستگاه تمام اتوماتيک خمیده و ساخته مي شوند که بسيار پرهزينه است و درعين حال درزگيرى و عايق بندی ضعیف تری نسبت به پنجره هاى عادى دارد.


روش دوم:

حالت قوس و انحنای پنجره ها جداگانه پر ميشود ، و با شیشه دوجداره طبق نمای قبلی آن تکه ، عایق میشوند و در زير آن پنجره معمولی ساخته مي شود. مزاياى آن نسبت به روش قبل هم قيمت بهتر و مناسب تر و هم کيپ شدن و عايق بندی مطلوب آن میباشد .

محاسبه قیمت پنجره های ویترینی:

پنجره ویترینی


برای محاسبه قیمت پنجره دو جداره خمیده(ویترینی) باید عرض و ارتفاع پنجره، تعداد بازشوها، تعداد یراق‌آلات مصرفی و دارای کتیبه بودن یا نبودن را بررسی کرد.
قیمت پنجره دو جداره هلالی تا حدود زیادی بستگی به مقدار پروفیل مصرف شده در  آن‌ دارد و اولین قدم نحوه اندازه گیری و ابعاد دقیق پنجره است.
برای اندازه گیری دقیق ابعاد و محاسبه قیمت پنجره دو جداره بهتر است اندازه گیری قاب پنجره درعرض گچ تا گچ و در ارتفاع نیز گچ تا گچ انجام شود. اندازه ‌گیری باید براساس واحد میلی ‌متر حساب شود.
نوع پروفیل مصرفی قاب پنجره برای دو نوع اجرا: نوسازی و ساختمان در حال ساخت متفاوت می باشد و برای محاسبه قیمت پنجره دو جداره قوسی معمولا قاب و پروفیل پنجره upvc برای پنجره‌های نوسازی ارزان تر است.
برای محاسبه قیمت پنجره دو جداره قوسی طراحی فاکتور مهمی می باشد و انتخاب طرح قاب‌ها و بازشوها تاثیرگذار است. پنجره‌های upvc با قاب‌ها و بازشوهای ثابت و متحرک قیمت‌های متفاوتی دارند.
حریم بازشوی هر قاب در طراحی اهمیت دارد و باید به گونه ای باشد که عرض و ارتفاع مناسب داشته و حریم پنجره با برخی عناصر مانند پرده، شیرآلات سینک آشپزخانه سایر موانع احتمالی، تداخلی نداشته باشند.

برای مطالعه درباره پنجره های ترمال بریک به اینجا مراجعه کنید

میتوانید به صفحه آپارات ما برای مشاهده نمونه کار ها مراجعه کنید