• کارخانه:  44282174
  • ساعات کاری: 08:00-17:00

خرید کابینت روکش چوب زیبا | کابینت روکش چوبی | کابینت با روکش چوب

  • خانه
  • /
  • خرید کابینت روکش چوب زیبا | کابینت روکش چوبی | کابینت با روکش چوب

بعضی‌ها به دنبال طرح‌های خاصی از چوب می‌باشند اما به این دلیل که این نوع و طرح از کابینت‌ها خیلی گران قیمت می‌باشند، شاید نخواهند یا نتوانند از کابینت‌های تمام چوب استفاده نمایند. خرید کابینت با روکش چوب بسیار زیبا می‌تواند آشپزخانه شما را زیبا و آراسته نشان می‌دهد.

سول اینجاست که چه کاری می‌توان انجام داد؟ آیا می‌توان با هزینه‌ای کم صاحب کابینت با طرح چوب شد؟ جواب این سوال بله است. برای این منظور می‌توان از کابینت‌های روکش چوب استفاده نمود. کابینت‌های روکش چوبی در حقیقت کابینتی‌هایی با مغزی ام دی اف می‌باشند که طرح‌های چوبی دارند و بر روی آن‌ها روکشی از جنس چوب می‌چسبانند و پرس می‌نمایند. که این قطعات می‌توانند در قسمت‌های متفاوت کابینت مانند درب‌ها و بخش‌های قابل رویت استفاده گردد.

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

آدرس دفتر مرکزی: شهرک غرب ، میدان صنعت ، مجتمع تجاری پلاتین ، طبقه چهارم ، پلاک 435

در گذشته نیز از این روش، یعنی روکش نمودن یک مغزی با لایه‌های نازکی از چوب‌های متفاوت، استفاده می‌نمودند و روکش‌های چوبی را بر روی نئوپان و ام دی اف پرس می‌نمودند و رنگ پلی استری بر روی روکش استفاده شده و محصول نهایی در ساختن کمد دیواری و میز و کابینت و … استفاده می‌نمایند. برای اینکه کابینت‌های روکش چوب بیشتر شبیه به کابینت‌های چوبی شوند، از قاب‌ها و طرح‌های ساده‌ و همچنین پیچیده که بر روی درب‌های کابینت‌های چوبی وجود دارند، بر روی درب کابینت‌های روکش چوبی نیز استفاده می‌نمایند. برای ایجاد این طرح‌ها، ابتدا بر روی مغزی‌های  MDF، ابزار زده می‌شود و طرح‌های مد نظر را بر روی مغزی ایجاد می‌نمایند. این طرح‌ها می‌توانند شامل خطی ساده یا طرح‌هایی منبت کاری شده و پیچیده‌تر باشند.

سپس این روکش‌های چوبی روی ورق‌های ام دی اف پرس می‌شوند و به این شکل طرح مورد نظر برروی متریال و ماده نهایی تشکیل می‌شود. در بعضی از طرح‌ها حتی CNC سه بعدی نیز بر روی ام دی اف کار می‌شود. در این صورت کابینتی خواهید داشت که کاملاً مشابه کابینت‌های چوبی هستند که فقط مغزی آن‌ها با کابینت‌های چوبی متفاوت است. برای یونیت‌های کابینت می‌توانید از ورقه‌های ام دی اف ساده استفاده نمایید که بر روی آن‌ها رنگ زده شده باشد. رنگ این یونیت‌ها می‌تواند ساده و یا پلی‌استری باشند.

توصیه‌ی ما این است که رنگ درب‌ها و مکان‌هایی که در معرض دید قرار دارند از رنگهای نوع پلی‌استر استفاده شود، که نمای بهتری دارند و همچنین در مقابل نفوذ آب نیز مقاومت بهتری نسبت به رنگ‌های عادی از خود نشان می‌دهند. نفوذ آب به مواد و متریال درب‌ها باعث پوک شدن این بخش‌ها می‌شود و تعمیر و تعویض آن‌ها باعث بوجود آمدن هزینه‌های اضافه خواهد شد.

مزایای کابینت چوبی

در مورد این کابینت‌ها باید گفت که مزیتی در کابینت‌های دیگر وجود ندارد که این نوع کابینت‌ها از داشتن آن‌ها محروم باشد. بهترین و همچنین اصیل‌ترین متریال و ماده موجود در بازار برای ساخت این نوع کابینت‌ها استفاده می‌شود. احساسی که با وجود کابینت‌های چوبی می‌توانید داشته باشید که ماده‌ای کاملاً طبیعی و شیک و بسیار زیبا در محیط آشپزخانه‌ی شما وجود دارد.

اگر درباره‌ی معایب کابینت‌های چوبی بگیم به دو مورد می‌توان اشاره نمود: اول اینکه قیمت این کابینت‌ها بسیار بالا می‌باشد و مورد دوم هم اینکه رنگ آمیزی اینگونه کابینت‌ها با دشواری همراه است. رنگ‌های پلی‌استری که برای رنگ آمیزی این کابینت‌ها استفاده می‌نمایند قابلیت لکه گیری ندارند و در صورتی که آسیب دیدگی بوجود آید باید به شکل کامل تعویض شوند.

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

آدرس دفتر مرکزی: شهرک غرب ، میدان صنعت ، مجتمع تجاری پلاتین ، طبقه چهارم ، پلاک 435

مزایای کابینت روکش چوب

کابینت‌های روکش چوبی از جمله  بهترین کابینت‌های موجود در بازار می‌باشند. این کابینت‌ها از استحکام و مقاومت زیادی برخوردارند و دارای زیبایی قابل قبولی می‌باشند. همچنین به دلیل استفاده از رنگ‌های پلی‌استری و پلی‌اورتانی مقاومت خوبی و مناسبی نسبت به رطوبت دارند و تا زمانی که خراشیدگی و آسیب دیدگی در روکش آن‌ها به وجود نیاید، آب به آن‌ها نفوذ نمی‌کند و دچار خرابی نمی‌شوند.

همچنین به دلیل اینکه مغزی ام دی اف در اینگونه متریال ومواد وجود دارد، قابلیت ابزار خوری یعنی استفاده بهینه از ابزار، مناسب و مشابه ام دی اف دارد. در کل می‌توانیم بگوییم که این کابینت‌ها عیب خاصی ندارند. با انتخاب و خرید کابینت روکش چوب زیبا با قیمت مناسب نسبت به کابینت‌های چوبی می‌توانند همان زیبایی و جلوه را به منزل شما بدهد.

معایب کابینت روکش چوب

عیب‌های این نوع کابینت‌ها بیشتر به نوع رنگ‌هایی که برروی روکش چوبی به کار می‌برند و استفاده می‌کنند، برمیگردد و نمی‌توان زیاد به خود متریال و مواد کابینت نسبت داد. در کابینت‌های روکش چوبی سفید رنگ، نمی‌توانیم از رنگ‌های پلی‌استری دو مواد استفاده نمود چون لایه‌ای زرد رنگ روی آن تشکیل می‌دهند و باید از رنگ‌های پلی‌استری یک مواد استفاده نمود. اما مشکل در اینجا بوجود می‌آید که رنگ‌های پلی‌استری یک مواد کمی در برابر رطوبت و نفوذ آب ضعیف می‌باشند و به شکل کلی رنگ‌های نسبتا ضعیفی هستند. رنگ پلی‌استری یک مواد در مقابل خش و ضربه نیز آسیب پذیری کمتری نسبت به رنگ دو مواد دارند.

عیب دیگری که در کابینت با روکش چوب وجو دارد به محدودیت در استفاده‌ی از روکش‌ها برمیگردد. از آنجا که روکش‌ها و مواد روکشی محدودی وجود دارند که قابلیت استفاده به عنوان روکش در کابینت‌های روکش چوبی را داشته باشند و تمامی ویژگی‌های مد نظر ما را داشته باشند و همچنین اینکه دست ما برای انتخاب نوع روکش‌ها زیاد باز نیست.

به عنوان مثال اگر شما بخواهید کابینت با رنگ‌های روشن داشته باشید و برای کابینت‌هایتان از رنگ‌های روشن استفاده نمایید، نمی‌توانید از چوبی مانند گردو که رنگی تیره دارد یا چوبی مانند راش که رنگی متمایل به قرمز دارد به عنوان روکش کابینت خودتان استفاده نمایید. به شکل کلی شما برای انتخاب روکش و نوع آن‌ها انتخاب محدودی دارید و دستتان زیاد باز نیست.

کابینت روکش چوب

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

آدرس دفتر مرکزی: شهرک غرب ، میدان صنعت ، مجتمع تجاری پلاتین ، طبقه چهارم ، پلاک 435

مراحل ساخت کابینت روکش چوب

برای ساخت کابینت روکش چوب در ابتدا ام دی اف‌های خام و ساده را سمباده کاری می‌نمایند سپس چسب یا گریس را بر روی سطح ام دی اف‌ها می‌ریزند و پس از آن با فرچه سراسر ام دی اف‌ها را با دقت فرچه میکشند تا چسب به شکل یکنواخت و یکدست در سراسر ام دی اف‌ها پخش شود سپس ورق‌های روکش چوب را درکنار یکدیگر قرار میدهند طوری که نقش‌ها و طرح‌های چوب در امتداد یکدیگر قرار بگیرند و سپس آن‌ها را با چسب در کنار یکدیگر ثابت می‌نمایند.

سپس طرف دیگر روکش‌ها را با چسب، چسب کاری می‌نمایند بعد از چند دقیقه ورق‌ها را بر روی سطح ام دی اف قرار می‌دهند و تحت فشار دستگاه پرس قرار میگیرند سپس اضافه‌های چوب را با تیغ‌های بخصوصی برش می‌دهند و در انتها سمباده کاری می‌شوند تا مرزی که بین روکش‌ها وجود دارد هم محو شوند. با خرید کابینت روکش چوبی زیبا از پرداخت هزینه‌های بالای کابینت‌های چوبی جلو نمایید.

خرید کابینت روکش چوب ارزان

4262 10 36 – 026

4272 10 36 – 026

آدرس دفتر مرکزی: شهرک غرب ، میدان صنعت ، مجتمع تجاری پلاتین ، طبقه چهارم ، پلاک 435

برای مشاهده نمونه کارها و خدمات بیشتر به شبکه‌های مجازی ما را دنبال کنید

اینستاگرام / آپارات